İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

Nottingham Trent Universitesinden Erasmus kapsamında bir ziyaret

23.10.2018

Fouad MohammadErasmus programı kapsamında İnşaat Mühendisliği Bölümü olarak İngiltere, Nottingham Trent Üniversitesi'den Dr. Fouad Mohammad'i 17-21 Eylül arasında misafir ettik. Bir hayli yoğun geçen bu haftada karşılıklı paylaşımlar yapıldı ve ileriye yönelik üniversitelerimiz arasında güçlü bağların temelleri atıldı.

17 Eylül’de düzenlediğimiz tanışma programında Bölümümüzün ilk Lisans öğrencileriyle bir araya geldik ve Dr. Mohammad de bizimle birlikteydi.

18 Eylül günü Bölümümüzün uzmanlık alanlarından Modal Analiz ile ilgili bilgilendirme yaptık. Bu konuda çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz Kadıköy’deki şantiyelere teknik gezi düzenledik ve yaptığımız akademik çalışmaları yerinde gösterdik.

19 Eylül’de Tuzla yerleşkemizi tanıttık.  Sonrasında Dr. Mohammad öğrencilerimize ve Fakültemiz akademik personeline  Nottingham Trent Üniversitesi ve İngiltere’de İnşaat Mühendisliği konuları ve eğitimi ile ilgili ayrıntılı bir sunum yaptı.

19 Eylül akşamında İstanbul’un en güzel yerinden Çamlıca Tepesi’nde Dr. Mohammad ve bölümümüzün öğretim üyeleriyle birlikte yemek yenildi.

Dr. Mohammad 20 Eylül günü Göztepe Kuzey Yerleşkesi F Blok toplantı salonunda gerçekleştirdiği sunuma Dekanımız Prof. Dr. Emine Can ve fakültemizin çeşitli bölümlerinden hocalarımız katıldı. Sunumda; Mühendislik eğitiminin çeşitliliği, kalitesi ve önemi üzerinde duruldu. Türkiye ve İngiltere’deki Mühendislik eğitiminin farklılıkları değerlendirildi. Hocalarımızın soru ve görüşleriyle zenginleşen toplantıda ikili işbirliklerinin artırılması üzerinde mutabakat sağlandı.

Misafirimiz Dr. Mohammad’in Üniversitemize gerçekleştirdiği ziyaretin son gününde tekrar bir araya gelinerek değerlendirmeler yapıldı. Dr. Mohammad’e sunduğu katkılar ve yaptığı paylaşımlar için Bölümümüz ve Üniversitemiz adına teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.